KKK

Miks ei saa kohe soetada kehakaalupaketti, vaid pean enne läbima kehakaalupaketi sobivuse hindamise?

  • Kehakaalupakett on kõige efektiivsem inimestel, kelle kehamassiindeks on üle 30 kg/m2 ning kellel puuduvad meditsiinilised vastunäidustused. Sobivuse hindamine aitab põhjalikult välja selgitada, kas saaksid ohutult ja efektiivselt oma raha eest reaalset väärtust või mitte. Soovime oma teenust pakkuda vaid inimestele, kellel on suurim tõenäosus saavutada oluline kehakaalulangus ja soovitud tulemused.

Miks peab kõige esimene arsti ja õe visiit olema füüsiline, kas kuidagi virtuaalselt ei saa?

Usume inimkesksesse meditsiini, mille alus on sõbralik suhtlus ja usaldusel põhinev ravisuhe. Ainult virtuaalsel teel pole võimalik saavutada seda inimlikku kontakti, mis on vajalik sulle parima teenuse osutamiseks. Lisaks muidugi asjaolu, et ainult füüsilisel visiidil saab sulle teha tervisekontrolli ning läbivaatuse, mis on vajalik ekspertarvamuse avaldamiseks ja sinu ohutuse tagamiseks. Pärast füüsilist kohtumist on edaspidi võimalik juba enamikel juhtudel asju ajada virtuaalselt või telefonikõne teel.

Ravimite retsepte saab välja kirjutada iga arst, kas saaksin vajalikke ravimeid ja sarnast teenust ka oma perearstilt?

  • Ravimite retsepte saab tõenäoliselt peaaegu igalt arstilt. Oluline küsimus on aga selles, kas ravimeid välja kirjutav arst on kursis kõikide ravimit puudutavate nüanssidega nagu lühi- ja pikaajaline ohutus, tulemuste jälgimine, võimalike kõrvaltoimetega tegelemine, ravimi manustamise lõpetamine jms. Kehakaalu kliinikul on on kogemus end ajas tõestanud lähenemises, misläbi saame muuta kehakaalu langetamise sinu jaoks võimalikult ohutuks, efektiivseks ja mugavaks.

Milline on oodatav kehakaalulangus ja kui kiiresti on see saavutatav?

  • Kehakaalupaketiga suudab enamik inimesi (~85%) oma esialgsest kehakaalust langetada kuni ~5…15%. See tähendab, kui kaalud näiteks 115 kg, siis on väga suur tõenäosus, et 4…6 kuud pärast kehakaalupaketi alustamist on sinu kehakaal langenud ~6…18 kg võrra. Praktiline kogemus näitab sageli, et esmane kehakaalulangus võib tulla juba esimeste kuude jooksul ning jätkub ka pärast 6 kuu möödumist.

Kas pean kehakaalu languse säilitamiseks tarvitama ravimeid elu lõpuni?

  • Kehakaalu languse säilitamiseks vajalikke ravimeid ei pea elu lõpuni tarvitama. Kõige ideaalsem variant oleks see, kui tarvitada ravimit kokku 6…12 kuud ning seejärel ravimi manustamine lõpetada. Pärast ravimi manustamise lõpetamist tuleb proovida saavutatud kehakaalu langust hoida toitumise ja liikumisharjumuste korrigeerimisega. Kogemus on näidanud, et sihikindluse korral on võimalik seda väga edukalt teha ning vaid vähestel tuleb kaotatud kehakaal tagasi. Suurim põhjus kaotatud lisakilode tagasi tulemisel on sihikindluse kaotamine ja vanadesse harjumusmustritesse naasmine.
  • Kardan ravimite süstimist, mida peaksin tegema?

Kehakaalu langetamiseks vajalike ravimite manustamine on lihtne ning pärast meie juures õpetuse läbimist on kõik patsiendid saanud oma hirmudest üle. Süstimine toimub ühekordse kaasaegse paari millimeetri pikkuse väga õhukese nõelaga, mida praktiliselt ei ole tunda. Süstida saab nii kõhurasva kui ka delta- või reielihase piirkonda. Ravimi manustamise vahend on ehitatud sellisena, et pole võimalik ennast kogemata valesti süstida või kuskile ebasobilikku kohta torgata. Süstimine on vajalik üks kord nädalas ning sellega ei kaasne mitte midagi muud, vajalik ei ole näiteks sõrme otsast veresuhkru mõõtmine jms.

Kas kehakaalu languseks vajalikku ravimit on võimalik uuesti alustada, kui olen kunagi selle manustamise lõpetanud?

  • Jah, vajalikku ravimit on võimalik alati uuesti alustada. Teadaolevalt ei ole selle toime hiljem väiksem, kui ravim on korra juba toiminud ja kehakaalu langust soodustanud.

Kas varasem maovähendusoperatsioon ja tagasi tulnud kehakaal segab kehakaalupaketis osalemist?

  • Ei, kui oled läbinud maovähendusoperatsiooni, aga oled kaotatud kehakaalu tagasi võtnud, siis see ei ole kehakaalupaketi läbimise vastunäidustus. Pigem vastupidi, see on hea lisavõimalus, kuidas proovida siiski kehakaalulangust saavutada. Tõsi, kehakaalupaketi puhul ei ole kehakaalu langus nii ekstreemne kui mao vähendamise või muude kehakaalu kirurgia metoodikate järgselt.